ÜRÜNLER

+
NORTON ÜRÜNLERİ

+
ATLAS ÜRÜNLERİ

Befar Hare Giderici 1000gr - Art No: 85011

Befar Hare Giderici 1000gr - Art No: 85011

Befar Logo 

Befar Hare Giderici 1000gr

Oto boyası hare giderici cila, araçlar için özellikle de boyada meydana gelen çizik ve çukurları gidermek için kullanılan bir koruyucu astar türüdür. Bu boya cinsi, aracınızın rengini canlandıran ve parlak bir yüzey sağlayan, sıra dışı özellikleri ile tanınır.

Oto boyası hare giderici cilanın en önemli özelliklerinden birisi, içerdiği malzemeler sayesinde aracınızın yüzeyini analiz ederek boya çatlağı, çizikleri ve lekeleri ortadan kaldırmasıdır. Bu sayede, aracınızda görülen hasarlardan kaynaklı görsel bozulmaların ortadan kalkması ve aracınızın tazelenmesi sağlanır.

Bu cila cinsi, uygulandığı yüzeye maksimum koruma sağlar ve aracınızın dış etkilere karşı daha dirençli hale gelmesini sağlar. Ayrıca, yüzeyinde pek çok levha ve çizikler bulunan araçların bu hasarların sonucu oluşan çirkin görünümlerini de ortadan kaldırır.

Oto boyası hare giderici cila, aracınızın dış yüzeyinde bir koruyucu tabaka sağlar ve aracınızın hasar görmesini önler. Bu cila cinsi, aracınızın boyasını koruyarak, neme, ısıya, güneş ışınlarına ve asitlere karşı dirençli hale getirir.

Sonuç olarak, oto boyası hare giderici cila, araçlarınızın görünümünü korumak için gerekli bir üründür. Hem estetik açıdan hem de aracınızın renginin uzun süre parlak kalması için kullanmanızı öneririz.

Befar Kalın / Likid pasta sonrası kullanım için tasarlanmıştır. Bu ürün yüksek kaliteli yağlar ve eşsiz mikro aşındırıcı parçacıklardan oluşur. Herhangi bir hologram ve hare olmadan son derece derin bir parlaklığı garanti eder. Eşsiz formülü sayesinde kullanımı kolaydır. Hologramları yok ederek haresiz mükemmel bir sonuç sağlar. Yeni boyalı yüzeylerde ve plastik aksamlarda da güvenle kullanılabilir. Koyu renkli araçlar da dahil tüm boyalı yüzeyler için uygundur.

HARE NEDİR?

Hare izi veya harelenme, araç boyasında meydana gelen, örümcek ağı yapısına benzer şekilde görülen, küçük çiziklerdir.  Özellikle siyah renkli araçlar üzerinde, güneşin doğrudan vurduğu zamanlarda göze çarpar. Hare izi yanlış ürün kullanımı ve uygulamadan kaynaklanabilir. Harelenme olan bölgelerde hissedilebilir bir fiziksel fark görülmez. Hasar, araç boyasının üst katmanında oluşan mikro bozulmalardan kaynaklanır. Hare veya hologram olarak da bilinen izler, oluşan mikro çatlaklar arasından boyaya kadar yansıyan ışıktır.

HARE NEDEN OLUŞUR?

 • Kalitesiz veya yanlış bez kullanımı
 • Boya ve pasta işleminin kalitesiz veya yün ped ile yapılması, hare izi oluşumunda etkendir.
 • Hatalı pasta, cila polisaj uygulamaları
 •  Ucuz ve kaynağı belirsiz malzemelerle pasta cila yapılması. Yanlış uygulama
 • Yanlış Araç Yıkama
 • Dikkatsiz/yanlış yıkama teknikleri.
 • Fırçalı otomatik tünel yıkamaları, kalitesiz bezler ile araç kurulama.
 • Yüzeyin kir, leke gibi yapışkan maddelerden temizlenmeden önce yapılan uygulamalar.

HARE NE DEMEK?

En iyi hare gidericiler; içinde temizleyiciler, parlatıcılar, kılcal çizikleri doldurucu/giderici maddeler ve yumuşatıcılar barındıran bir sıvıdır. Bu ürün toz haline gelinceye kadar kullanmak gerekir. Polisaj makinasına gözenekli ve yumuşak bir sünger takılır. Pasta iyice yayılana kadar makina düşük devirde çalıştırılır. Yayılma gerçekleştikçe devir hızlandırılır. Kaportadaki tüm izler yok olana kadar işlem devam ettirilir.  Son aşamada mikrofiber bezle arabanın silinmesi gerekir. Hare ve çizik giderici uygulamaları serin ve gölgeli bir yerde yapılmalıdır. Hare giderici ürün, toz haline gelene kadar uygulanmalı.

HARE GİDERİCİ NASIL UYGULANIR?

 • Kuru ve gölge alanda çalışılmalıdır. İşlemden önce araç yüzeyinin soğuduğuna emin olunmalıdır.
 • Önceki cila katmanının araç yüzeyinden tamamen kalkmış olduğuna emin olmalısınız. Bunu hare izlerinin tamamen kaybolmasından da anlayabilirsiniz.
 • İşlem öncesi araç temizliğine hassasiyet gösterilmelidir. Araba yıkama solüsyonuyla güzelce temizlik yapıldıktan sonra yumuşak bir havluyla aracı hafifçe kurulayın. Hiçbir bölgenin ıslak veya nemli kalmadığından emin olun.
 • Polisaj makinasına az miktarda ürün ekleyin ve aracı ufak bölümlere ayırın. Her seferinde ayırdığınız bölümlerin küçük bölgelerinde çalışmalısınız. İşlemi ileri geri dairesel hareketler yaparak gerçekleştirin.
 • Hedeflediğiniz bölgedeki işlemi tamamlamadan diğer bölgelere geçmeyin. 
 • Yeni bölgelere geçmeden önce, tamamladığınız alanda kalan fazla parçaları alın.
 • İşlemler tamamlandıktan sonra ürünün donması için yaklaşık 10 dakika gereklidir. Bu süreçte de yüzeyi kirden ve sıvıdan korumaya özen gösterin. Daha sonra mikrofiber bir bezle kalan kalıntıyı yine dairesel hareketlerle çıkarın.
 • Hare gidericiler, üst katmanında oluşan ufak çatlaklardan kaynaklanan araba hologram izlerinin içlerini doldurur ve bunları gizler. Bazı durumlarda bu çatlaklar derinse iki veya üç defa uygulama yapmak gerekebilir. Uygun bir ışıkta kontrol ederek, bu çatlakların tamamen kaybolduğuna emin olun.
 • Tüm işlemler tamamlandıktan sonra aracınızı kesinlikle uygun bezlerle silin. Bunlar hare giderici ürünlerle beraber gelen hare giderici ped ve hare giderici süngerdir. Bununla birlikte kesinlikle mikrofiber bez kullanılmalıdır.
 • İşlemler tamamlandıktan sonra yüzey parlaklığını ve pürüzsüzlüğünü korumak için yüzeyi bir araç boya koruyucu ile kaplayın.
Marka BEFAR
Ürün Kodu 85011
Hacmi 1000gr